Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Czuwali nad bezpieczeństwem rajdu rowerowego
Policjanci z wodzisławskiej drogówki czuwali wczoraj nad bezpieczeństwem XV Powiatowego Rajdu Rowerowego. Organizatorem przedsięwzięcia było Starostwo Powiatowe. W rajdzie, w którym do pokonania były 22 km wzięło udział ponad 500 rowerzystów. Policjanci ułatwiali im przejazd po głównych ciągach komunikacyjnych m.in poprzez kierowanie ruchem.
03.06.2013 Wodzisław Śląski Akcje policyjne Nowe inicjatywy Ruch Drogowy
-
Spożywali alkohol, posiadali narkotyki
Mundurowi z Wodzisławia zatrzymali 27-latka, który posiadał przy sobie narkotyki. Mężczyzna wpadł przez przypadek. Gdy legitymowano jego kolegów spożywających alkohol w miejscu publicznym z kieszeni spodni wysunął się mu woreczek z białym proszkiem. Policjanci nie mieli wątpliwości że to amfetamina.
03.06.2013 Wodzisław Śląski Przestępczość narkotykowa Wykroczenia -
Zatrzymani agresywni chuligani
W piątek w ręce mundurowych wpadło trzech chuliganów. Podczas trwania imprezy z okazji Dni Wodzisławia zaatakowali pracowników ochrony, po tym jak jeden z nich nie został wpuszczony na teren obiektu z piwem. Mężczyźni byli bardzo agresywni, rzucali w ochroniarzy butelkami i kawałkami betonu. Dzięki podjętym przez Policję działaniom zatrzymano głównego prowodyra awantury. W sobotę do 23-latka dołączyli dwaj mieszkańcy Jastrzębia wieku 18 i 20 lat. Napastnikom grozi do dwóch lat więzienia.
03.06.2013 Wodzisław Śląski Ataki na policjantów Bójki i pobicia Wandalizm -
Policjanci na festynie charytatywnym
Policjanci z Wodzisławia wzięli udział w festynie charytatywnym zorganizowanym przez Śląskie Centrum Florystyczne i Telewizję TVS. Partnerem akcji była także Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim. Dzięki zebraniu pieniędzy dzieciaki z Domu Dziecka w Gorzyczkach będą mogły przeżyć wakacje swoich marzeń.
02.06.2013 Wodzisław Śląski Akcje policyjne Nowe inicjatywy
-
Areszt i dwa dozory za kradzież biżuterii
Policjanci z komisariatu w Rydułtowach zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w sklepie jubilerskim rozbili gabloty i skradli złotą biżuterię wartości około 20.000 złotych. W piątek sąd aresztował jednego ze sprawców , a wobec dwóch pozostałych zastosował dozór policji. Kolekcjonerom złotej biżuterii grozi teraz do pięciu lat więzienia.
02.06.2013 Rydułtowy WA CBŚ Zarząd Gorzów Wlkp. -
Nowe przepisy dot. ŚPB i broni palnej
Za kilka dni zmienią się przepisy dot. użycia środków przymusu bezpośredniego i broni palnej. Zmiana dotyczy kilkudziesięciu służb mundurowych w Polsce, w tym oczywiście Policji. W związku z tym w KGP przygotowano opracowanie, które przybliża te zmiany.
31.05.2013 Wodzisław Śląski -
Standaryzacja jednostek Policji i nowe logo
Ani złotówki nie kosztuje Policji wprowadzany aktualnie program standaryzacji Policji. Oznacza to, że także wprowadzenie nowego logo - czyli dodatkowego i drobnego elementu tej standaryzacji, nie uszczupliło policyjnego budżetu. MSW zaproponowało realny program standaryzacji polskiej Policji, przede wszystkim poprzez budowę i remont wybranych komisariatów i komend.
29.05.2013 Wodzisław Śląski -
Najechał na tył pojazdu
Wodzisławscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w Wodzisławiu. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, iż kierowca mercedesa nie zachował ostrożności i najechał na tył poprzedzającego go fiata. W wyniku zdarzenia, kierująca fiatem doznała obrażeń ciała i pozostała na obserwacji w szpitalu.
29.05.2013 Wodzisław Śląski Ruch Drogowy -
Lokalny Dzień Profilaktyki
Wodzisławscy policjanci wzięli wczoraj udział w debacie w ramach Lokalnego Dnia Profilaktyki pod patronatem Burmistrz Miasta Rydułtowy. Na spotkaniu nie zabrakło Komendanta Komisariatu w Rydułtowach, dzielnicowego oraz zaproszonych gości. Tematem przewodnim tego przedsięwzięcia były działania profilaktyczne prowadzone na terenie miasta, które omawiano z policjantami, nauczycielami i uczniami.
29.05.2013 Wodzisław Śląski Akcje policyjne Nowe inicjatywy Profilaktyka -
Dziesięciu na "podwójnym gazie"
Wczoraj na terenie powiatu wodzisławskiego funkcjonariusze drogówki przeprowadzili działania "Trzeźwość", których celem było wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych użytkowników dróg. Tylko do godziny 13.00 mundurowi zatrzymali aż dziesięciu amatorów jazdy na "podwójnym gazie". Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi im teraz do dwóch lat pozbawienia wolności.
28.05.2013 Wodzisław Śląski Akcje policyjne Nietrzeźwi kierujący Ruch Drogowy