Policjanci z Wodzisławia na podium!

Drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej i pierwsze w klasyfikacji drużynowej. Takimi sukcesami mogą się pochwalić policjanci z Wodzisławia, którzy w piątek brali udział w Mistrzostwach Polski Policji w Kolarstwie Przełajowym.

13 maja, w ramach Centralnego Kalendarza Imprez Sportowo-Rekreacyjnych Policji, odbyły się Mistrzostwa Polski Policji w Kolarstwie Przełajowym. Mistrzostwa po raz piąty zostały przeprowadzone na terenie Jurajskich Kamieniołomów Niegowonice w Gminie Łazy, po raz drugi w formule mistrzostw Polski. Organizatorem imprezy był Wydział Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach przy współudziale Urzędu Miasta i Gminy Łazy oraz Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. śląskiego. Do tegorocznych Mistrzostw zgłosiło się 6 zawodniczek oraz 36 zawodników. Wodzisławską komendę reprezentowało dwóch zawodników. Tomek Stępień pokonał dystans 15 km w czasie 00:34:38 tym samym zajmując drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej. A razem z kolegą Kamilem Surawskim osiągając dwa najlepsze czasy zajęli drużynowo pierwsze miejsce. Kolegom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w sportowej karierze.