Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Miał pecha
Wodzisławscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który najpierw wjechał w ogrodzenie posesji a następnie uciekał pozostawiając swój samochód. Miał pecha bo całe zdarzenie widział policjant, będący jednocześnie właścicielem posesji. Funkcjonariusz zatrzymał 20-latka i przekazał w ręce kolegów pełniących służbę.
11.06.2012 Rydułtowy Nietrzeźwi kierujący -
Zareagował widząc pijanego kierowcę
Wodzisławscy policjanci dzięki interwencji mieszkańca zatrzymali pijanego kierowcę. Mężczyzna jechał za samochodem, którego kierowca sprawiał wrażenie nietrzeźwego do czasu przybycia policjantów. Dzięki reakcji obywatela wyeliminowano z ruchu kolejnego amatora jazdy "na podwójnym gazie". Zatrzymany 44-latek miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.
11.06.2012 Wodzisław Śląski Nietrzeźwi kierujący -
List Komendanta Głównego Policji
Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński wystosował do funkcjonariuszy i pracowników Policji list, w którym dziękuje za dotychczasową pracę na rzecz spokojnego przebiegu mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012. Pan Komendant dziękując wyraził nadzieję, że wszyscy funkcjonariusze i pracownicy Policji dołożą wszelkich starań, aby mistrzostwa przebiegły w bezpiecznej, sportowej atmosferze, tak by po wytężonej pracy każdy mógł być dumny z dobrze wykonanego obowiązku.
08.06.2012 Wodzisław Śląski -
Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem
No i nadszedł ten oczekiwany przez wszystkich Polaków moment. Rozpoczynają się mistrzostwa Euro 2012. Dla policjantów w całej Polsce będzie to czas wytężonej pracy, aby zapewnić bezpieczeństwo kibicom i turystom, którzy przyjadą do naszego kraju oglądać zmagania na murawie. Również wodzisławscy policjanci będą czuwać na bezpieczeństwem kierowców, którzy skorzystają z wydłużonego weekendu oraz tych, którzy przez nasz teren będą przejeżdżać do miast gospodarzy.
08.06.2012 Wodzisław Śląski Akcje policyjne Ruch Drogowy
-
Do pełna i rura
Wodzisławscy policjanci spotkali się dzisiaj z przedstawicielami stacji benzynowych, by wspólnie zastanowić się nad sposobem walki z paliwowymi złodziejami. Sprawcy podjeżdżają na stację zwykle na kradzionych bądź przerobionych tablicach, tankują i odjeżdżają nie uiszczając opłaty. Czy można zapobiec tego typu zdarzeniom? Jak się zachować, co robić? Na te i inne pytania odpowiadali dziś funkcjonariusze podczas spotkania z pracownikami stacji paliw.
06.06.2012 Wodzisław Śląski Profilaktyka -
Przewoził, posiadał i udzielał
Wodzisławscy policjanci zatrzymali 18-latka podejrzanego o przemyt, posiadanie i udzielanie narkotyków. Mężczyzna wpadł podczas legitymowania. W jego samochodzie policjanci ujawnili środki narkotyczne w postaci marihuany.Okazało się, że narkotyki przywoził z Czech, sam je zażywał ale także udzielał innym osobom. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.
05.06.2012 Wodzisław Śląski Przestępczość narkotykowa -
Sutener w rękach policji
Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali wczoraj 54-letniego mieszkańca Rybnika. Mężczyzna podejrzany jest o czerpanie korzyści majątkowych z nierządu. Dodatkowo sprawca był poszukiwany listami gończymi. Sutener trafił już do więzienia. Za przestępstwa jakich się dopuścił może posiedzieć nawet do 3 lat.
05.06.2012 Wodzisław Śląski Przestępczość seksualna -
Kampania "Nie przegraj"
Już w 2011 roku Fundacja Dzieci Niczyje, Komenda Główna Policji i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zainicjowały wspólne działania, których efektem jest kampania „Nie przegraj”. Podjęta inicjatywa to odpowiedź na problem komercyjnego wykorzystywania dzieci w celach seksualnych, zwłaszcza w kontekście UEFA EURO 2012.
04.06.2012 Wodzisław Śląski Akcje policyjne Profilaktyka -
15-latek pobity za koszulkę
Wodzisławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pobili 15-latka i zdarli z niego koszulkę. Jak się okazało była to klubowa koszulka Ruchu Chorzów. Obaj zostali już przesłuchani. Starszy decyzją prokuratora został oddany pod dozór policji, o losie młodszego zdecyduje sąd rodzinny. Za pobicie kodeks karny przewiduje karę nawet pięcioletniego więzienia.
04.06.2012 Radlin Pobicia -
Czołowe zderzenie w Łaziskach
Wodzisławscy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w Łaziskach. W czołowym zderzeniu bmw i nissana ranne zostały dwie osoby. Z obrażeniami ciała do szpitala przewieziona została 24-letnia kierująca nissanem i 52-letnia pasażerka tego pojazdu.
04.06.2012 Wodzisław Śląski Ruch Drogowy