Młodzież kibicuje bezpiecznie

Młodzież uczy się kibicować

"Młodzież kibicuje bezpiecznie" to kampania przygotowująca młodzież do świadomego uczestnictwa w imprezach masowych. Wodzisławscy policjanci rozpoczęli właśnie cykl spotkań związanych tematycznie z Euro 2012. Na prelekcjach prezentowany jest film edukacyjny "Kibic", wykonany na zlecenie Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy, który podejmuje ważny problem bycia prawdziwym kibicem

Celem kampanii „Młodzież kibicuje bezpiecznie” jest przygotowanie dzieci i młodzieży do świadomego i bezpiecznego uczestnictwa w imprezach sportowych, uczenie ich szacunku i tolerancji oraz dostarczanie wzorców kulturalnego uczestnictwa w imprezach sportowych. Wczoraj policjanci gościli w Zespole Szkół w Skrzyszowie. Na prelekcji omówiono tematykę odpowiedzialności prawnej nieletnich w kontekście zachowań na stadionie, zaprezentowano 15-minutowy film edujacyjny "Kibic" i przeprowadzono krótką pogadankę z gimnazalistami na teamt radosnego i bezpiecznego uczestnictwa w imprezach masowych.

Cykl spotkań, które policjnaci z Wodzisławia wdrażają w szkołach powiatu wodzisławskiego zakończą się finałem w Godowie i Wodzisławiu.

Powrót na górę strony