Młodzież kibicuje bezpiecznie

O bezpiecznym kibicowaniu

Policjanci z Wodzisławia odwiedzili kolejne dwie szkoły w ramach kampanii "Młodzież kibicuje bezpiecznie". W spotkaniu w sumie wzięło udział ponad 300 gimnazjalistów. Największym zainteresowaniem młodzieży cieszył się film edukacyjny "Kibic", który udało nam się pozyskać na potrzeby kampanii z Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy. Materiał opowiada o 18-latku, który przez jeden wybryk stracił szansę na normalne życie...a miał dziewczynę, pasję, plany i marzenia.

Policjanci tym razem odwiedzili Gimnazjum nr 1 i 2 w Wodzisławiu. W spotakniu z funkcjonariuszem wydziału prewencji udział wzięło po 300 uczniów z każdej ze szkół. Na wstępie omówiono zasady odpowiedzialności za czyny, których najczęściej dopuszczają się pseudokibice na imprezach masowych. W późniejszym etapie zaprezentowano film, pokaujacy histrorię dwóch młodych kibiców, którzy wybierają się na to samo piłkarskie spotkanie a mimo tego różni ich sposób przygotowania się do kibicowania i także różnie kończy się historia każdego z nich. Najwięjszym zainteresowaniem cieszył się jednak film edukacyjny "KIBIC", przedstawiający historię 18-latka, który zanim stracił wszystko miał pasję, plany i marzenia. Jednym czynem przekreśłił wszystko co osiągnął do tej pory. Film porusza i daje do myślenia.

Przypominamy,  że 25 maja w Zespole Szkół Budowlanych w Wodzisławiu odbędzie się finał kampanii "Młodzież kibicuje bezpiecznie".  Zainteresowane media zapraszamy do wzięcia udziału w przedsięwzięciu.

Powrót na górę strony